
Fotó: Veres Nándor/MTI
Új élettel telik meg az a csíkszeredai Petőfi utcai sarokház, amelyet korábban Kék házként ismertek, ugyanis ide költözik a Magyar Ügyek Háza. A teljesen felújított ingatlan szombati avatóünnepségén jelen volt Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese is.
2023. július 22., 23:572023. július 22., 23:57
„Ez az épület szimbolikus épület, a magyar világot jelenti. Ugyan Magyar Ügyek Háza, de szinte minden olyan fontos dolog megtalálható benne, ami a magyar élethez, a magyar ügyekhez, a magyar világhoz tartozik.
Ezért bölcs dolog, hogy össze vannak vonva egy helyre a magyar élet szempontjából kulcsfontosságú intézmények, és ezért ez a ház a magyar világot jelenti” – fogalmazott Semjén a szombat délutáni avatóünnepségen. Hozzátette:
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere felszólalásában elmondta: olyan emblematikus épületet avatunk most, amely szerves része kell legyen a közösség életének. Tőle tudjuk azt is, hogy ő volt a névadója a Magyar Ügyek Házának.
Fotó: Veres Nándor/MTI
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke többek között arról beszélt, hogy
Mint fogalmazott Magyarország kormányának támogatása nélkül nem jöhetett volna létre ez a létesítmény.
Fotó: Veres Nándor/MTI
Az ingatlanban három szervezet lel otthonra: a honosítással és egyéb ügyekkel foglalkozó Eurotrans Alapítvány, a Pro Economica Alapítvány, és a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete által működtetett falugazdász hálózatnak is ez lesz a központja.
A dr. Bochkor Béla-féle családi ház, közismert nevén, a Kék ház, avagy Petőfi 36., szám alatti 125 éves épületet az Iskola Alapítvány 2020-ban vásárolta meg egy magánszemélytől, és három év alatt újította fel.
Az építkezésről Korodi Szabolcs tervező számolt be a jelenlévőknek, mint mondta, a szecessziós épület rendbetétele igazi kihívás volt számukra, mintegy 34 szakember dolgozott rajta a tervezésnél.
Fotó: Barabás Hajnal
Mára már korszerűen felszerelt, irodák, közösségi terek, konferenciatermek, és kiszolgáló helyiségeket alakítottak ki benne a pincéjétől az emeletig.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
2 hozzászólás