
Új hídra és útszélesítésre is szükség van a marosvásárhelyi közlekedés gördülékenyebbé tétele érdekében. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Eredményként könyvelte el Marosvásárhely polgármestere, hogy Marosszentanna tanácsa elfogadta a megyeszékhely kérését és lehetővé tette, hogy a leendő Maros-hídról leérkező forgalom négysávos úton folytatódjon.
2022. december 30., 09:092022. december 30., 09:09
2022. december 30., 14:272022. december 30., 14:27
Mint ismert Marosvásárhelyen komoly közlekedési gondot jelent, hogy a nagy Maros-híd nem elegendő a Mezőségről és az Egyesülés negyedből a város központjába bevezető forgalom átengedésére. Ezért
Szükség lenne a Kárpátok sétányán is egy Maroson átvezető hídra, de a polgármester szerint,
Marosvásárhely polgármestere korábban elmondta, hogy a gát mellé tervezett Maros-híd esetében a híd mellett egy négysávos levezető utat is terveznek, ennek a befektetésnek már készül a terve.
De ez a kérdés megoldódott, hiszen, mint Soós Zoltán elmondta a decemberi soros marosszentannai tanácsülésen
„Ennek köszönhetően a leendő Maros-hídról leereszkedő, Egyesülés negyedben épülő négysávos út ugyanígy, négy sávon folytatódhat a község területén. A marosszentannai önkormányzati képviselők és a községvezetés pozitívan támogatták kérésünket, társulva a leendő terveinkhez. Ez a társulás, közös tervezés már megvalósult Marosszentkirály községgel is” – fejtette ki Soós Zoltán.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!