
Csütörtöktől fokozatos lehűlés várható. Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz a hét első napjaiban, ezután azonban országszerte lehűlés következik, és néhol csapadék is előfordulhat – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) október 4-e és 17-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből, amelyet az Agerpres ismertet.
2021. október 04., 16:442021. október 04., 16:44
Erdélyben és Máramarosban a hét első napjaiban 17-22 Celsius-fok között alakul a nappali átlagos csúcshőmérséklet, az éjszakák azonban hűvösebbek lesznek, 3-8 Celsius-fokig, a medencékben akár fagypontig hűl a levegő.
A jelzett időszak második hetén nem lesznek jelentős hőmérséklet-ingadozások, a nappali csúcsértékek 13-17 Celsius-fok, az éjszakai minimumok 0-6 fok körül alakulnak.
A hegyekben az évszaknak megfelelő időjárás várható az első napokban, 11-15 Celsius-fokos nappali és 2-7 Celsius-fokos éjszakai hőmérséklettel. Csütörtöktől itt is lehűl az idő, nappal nem lesz több 4-10 Celsius-foknál, éjszaka mínusz 4, plusz 4 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet. Csapadékra 7-e és 9-e között lehet számítani – 1700 méteres magasság fölött havas eső vagy hó formájában –, és jövő héten is eshet.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Cătălin Predoiu a Bolojan-kormány keddi megbuktatása után kijelentette: a párt most döntés előtt áll.
szóljon hozzá!