
A HalVirág nemcsak szórakoztatja a gyerekeket, hanem tanító jellege is van az előadásoknak. A Fogasmese célja például az, hogy a fogászattal szembeni félelmet eloszlassa
Fotó: Halvirág Bábszínház
A HalVirág Bábszínház, amely több mint egy évtizede hozza közel a meséket és csodákat a gyermekekhez, egy kisbusz megvásárlásához gyűjt adományokat. Kinőtték saját személygépkocsijaikat, amelyekbe már alig férnek a bábok, díszletek.
2024. december 15., 16:032024. december 15., 16:03
A HalVirág Bábszínháznak ugyan Gyergyószentmiklóson van a székhelye, de inkább lehet utazó társulatnak nevezni. Az idén játszott előadásaik közül mindössze kilenc zajlott otthonukban, a Bábudvarban, a többit mind más helyszínen játszották, azaz sok kilométert utaztak a bábosok a díszletek, bábok közé zsúfolódva.
– mondta el Borsos Virág, a bábszínház vezetője. A társulat nem álmodik új járműről, egy használt kisbusz is hatalmas segítség lenne számukra.
A HalVirág Bábszínház 2023-ban 130 előadáson lépett fel, több mint 13 ezer néző előtt. 2024-ben 125 előadást játszottak, és még kettő lesz év végéig.
Több mint 12 ezer gyermek és felnőtt élvezhette idén a produkcióikat.
Azért nélkülözhetetlen számukra egy megbízható kisbusz beszerzése, hogy továbbra is elérhessenek a legkisebb települések gyermekeihez is.
A társulat most a közösség segítségét kéri. „Egy ablaktörlő ára is nagy segítség számunkra, remény a jobb kilátásra” – fogalmaznak felhívásukban. Aki szeretné támogatni őket, az adományát eljuttathatja a bábszínház tagjaihoz, vagy utalhatja az Asociația Halvirág Egyesület bankszámlaszámára: RO42BRDE210SV36150592100 (a megjegyzés rovatba a „mikrobusz” szót írva).
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!