
Szép jövőjű fotózás. Sokakat elcsábít. Illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Lebuktak azok a csalók, akik modellügynökség alkalmazottaiként bemutatkozva Marosvásárhely főterén nőket, gyermekekkel sétáló szülőket, nagyszülőket szólítottak le, és pénzért cserében azt ígérték, hogy neves, jól kereső modellekké alakítják őket, gyermekeiket, unokáikat. Évekig pénzt csaltak ki a gyanútlan marosvásárhelyiekből, most kivizsgálás folyik ellenük.
2017. október 02., 15:452017. október 02., 15:45
2017. október 02., 15:482017. október 02., 15:48
Az egyik áldozat egy ismert marosvásárhelyi személy, aki blogján osztotta meg az esetét a csalókkal, ugyanis szeretné, ha mások is okulnának a történetből. Ő két gyanús kinézetű fiatalemberrel találkozott, akik udvariasan beinvitálták egy szépségszalonba, hogy egy szerződés alapján biokozmetikumokat promováljon. „Egy pillanatra, bevallom, elborult az agyam, felvillant előttem az egész elpazarolt életem, fiatalságom... A szalonban – ami egy töküres terem volt – szembe találtam magam egy gyönyörűszép, erőteljesen kifestett fiatal nővel (…) Elmagyarázta nekem, hogy az a megtiszteltetés ért, hogy bevonnak egy programba, amely azt jelenti magyarán, hogy kozmetikai termékeket fogok magamon viselni, ők sminkelnek és a frizurámat is ők rendezik. Nekem csak mindezt viselnem kell. És ennyi meg ennyi euróval dobálózott. Tudomásomra hozta, hogy ez a szuper kilátás csak akkor válik számomra elérhetővé,
nem többet. Mondom, jó, legyen...” – írja blogján a panaszos, akiről ezek után készítettek három képet, majd mehetett a következő szobába, ahol szintén csak egy csupasz íróasztal fogadta, és az előbbi hölgy által igazgatónőnek nevezett másik fiatal nő.
„Elkezdte mondani, hogy ők mindig kiszemelik a természetes szépségeket, és nem akarok-e a profik között szerepelni, modellként promoválni az ő termékeiket. Aztán lassan, mielőtt még teljesen kitisztult volna az agyam, az igazgatónő áttért a költségekre: ahhoz, hogy engem kiképezzenek, nem kevesebb mint 900 eurót kell költsenek rám indulásból, és ha én most beleegyezek, hogy aláírjam a szerződést, az nekem csupán 400 eurómba kerül, ami lényegesen kevesebb a rám fordított összegnél” – olvasható a bejegyzésben, ahogy az is, hogy panaszosunknak nem volt akkor 400 eurója.
„Magának nem ér meg 400 eurót, hogy profi modell lehessen?” – jött a kérdés, majd az alkudozás, hogy akár részletre is ki lehet fizetni az összeget. Mikor nyilvánvaló vált, hogy ez a pénzösszeg most nem lesz meg, azzal búcsúztak, hogy visszamehet bármikor, mert délután hatig mindennap ott lesznek.
– zárja a megkárosított személy.
Sok pénzt ígérő álmokkal kecsegtettek a szélhámosok. Illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Egy másik történet is nyilvánosságra került, egy helyi napilap egyik olvasója nyilatkozott az újságnak. Vásárhely főtéren járva a gyerekével, egy férfi szólította le azzal, hogy szükségük van szép, jó kinézetű gyerekekre, akiknek fényképe szerepelne egy katalógusban, ők pedig épp megfelelnének e célra. Felvezette egy irodába, ahol elmondták neki ugyanezt. Meggyőzték, hogy fizessen 100 lejt, amiről számlát is kapott. Innen átvitték egy másik szobába, ahol egy fiatal hölgy, az „igazgatónő” tovább gyomrozta. Megpróbálta meggyőzni arról, hogy tulajdonképpen 350–400 eurót kell fizetnie a gyerek fotójának megjelenésért egy évre, ami kétéves szerződést jelent. És ezért
és emellett számos más előnye is származik belőle. Hangsúlyozta, hogy csak készpénzzel lehet fizetni, tehát sietni kell. A meglepett hölgy gondolkodási időt kért, és eltávozott. Rákeresett a csaló által megadott honlapra, de nem talált rá. Erre
Panaszt tett a rendőrségen, ahol azt a választ kapta, hogy a pénzt nem kaphatja vissza, de örüljön, mert másoknak 2000 leje veszett oda.
Hat házkutatást tartottak a marosvásárhelyi bűnügyi szolgálat rendőrei a napokban Maros, Szilágy és Botoşani megyékben, valamint Bukarestben hamis közvetítők lakásain és irodáiban, akik esetében alapos gyanú áll fenn, hogy embereket csaptak be, hamis információkkal pénzt csaltak ki tőlük, kereseti lehetőségek megszerzésének ígéretével. Az előzetes vizsgálatokból az derült ki, hogy a gyanúsítottak 2016 és 2017 folyamán egy kereskedelmi társaság képviselőiként Marosvásárhely központjában
Ezért a szolgálatért 100-tól 2000 lejig terjedő honoráriumokat kértek – és kaptak – a becsapott személyektől. A vizsgálatok arra is fényt derítettek, hogy ugyanazok a csalók folyamatosan több kereskedelmi társaságot és számos munkapontot hoztak létre az egész ország területén, ám ezekben soha semmilyen, a megígértnek megfelelő tevékenységet nem folytattak, és meg sem próbálták a szerződéses ügyfeleik nevét reklámcégek és modellügynökségek számára felajánlani.
A házkutatások során lefoglaltak 21 ezer lejt, több számítógépet, laptopokat, merevlemezeket, valamint több olyan dokumentumot, amelyek a kereskedelmi társaság képviselői által a már említett szerződések megkötésére vonatkoznak. Hét személyt előállítottak a Maros Megyei Rendőr-főkapitányságon kihallgatás végett.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
szóljon hozzá!