
Egyelőre nem hagyhatják el a várost
Fotó: Veres Nándor
A hatósági felügyeletről szóló ítélet elleni fellebbezésük visszautasítása után egy héttel ismét a bírósághoz fordult idős és ifjabb P. B.
2017. június 30., 10:582017. június 30., 10:58
2017. június 30., 11:012017. június 30., 11:01
Ezúttal azt kérték, hogy Székelyudvarhely elhagyásának tilalmát az ítélőszék enyhítse az ország területének elhagyására. A kérést azzal indokolták, hogy
Az ítélőszék a kérést csütörtökön visszautasította. A két férfi ellen azt követően indult hatósági eljárás, hogy tavaly novemberben Székelyudvarhely központjában késsel megfenyegettek egy helyi vállalkozót.
Összesen 4,5 millió lejre bírságolt öt nap alatt a munkaügyi felügyelőség jogszerűtlenül foglalkoztatott alkalmazottak, valamint a munkavédelmi és munkaegészségügyi előírások be nem tartása miatt – tájékoztatott csütörtökön az intézmény.
Népszerűtlen intézkedésekre is rábólintott csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi tanács: tübbel között nagyobb koncessziós díjat fizetnek a földszinti lakásokból kialakított üzletek tulajdonosai, továbbá tilos lesz a városban ATV-vel közlekedni.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter elküldte ellenőrző testületét a Hidroelectricához, miután a nyilvánosságban megjelent, hogy a vállalat 20 cégnek és egyházi intézménynek adott el áramot kiállított számla nélkül.
Újra teljes létszámmal működik a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Pál Árpád, korábbi polgármester és parlamenti képviselő letette a tanácsosi esküt.
Harminc napos vizsgálati fogságba helyezte csütörtökön a Temes megyei törvényszék azt a temesvári nőt, aki kedden megkéselte 10 éves alvó kislányát.
Az infláció mértékével emeltek meg több belépőjegyet a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a csütörtöki ülésükön, így többet kell fizeti majd az állatkerti belépőre, a városi uszodába és a Víkendtelepre is.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) csütörtökön közölte, hogy 680 057 kedvezményezettnek utalta az októberi villanyszámlák kifizetésére fordítható állami támogatást.
Ha átszakadna a Békási-víztározó gátja, az árhullám mintegy 35 méter magas lenne Piatra-Neamțnál, és nagyjából két óra alatt érné el a várost – derül ki a Neamț megyei katasztrófavédelem veszélyhelyzeti cselekvési tervéből.
Rendkívüli ülést tart péntek délután a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet jóváhagyására, miután a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hivatalosan is közli az álláspontját a jogszabályjavaslatról.
A Csíki Székely Múzeum időszaki kiállítással idézi meg a csíksomlyói születésű Márkos András életművét születésének 75. évfordulóján.
szóljon hozzá!