
A helyszínen is küzdöttek a mentősök a fiatal életéért
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy vízzel teli gödörbe esett egy kiskorú Felsőidecsen, a Maros-folyó medrének közelében kedden délután hat óra körül. A helyszínre riasztották a rendőröket, tűzoltókat és egy mentőegységet is.
2020. június 30., 21:512020. június 30., 21:51
A falubeliek és a szászrégeni tűzoltók kiemelték a vízből a fiatalt, de az már nem lélegzett. A mentősök újjáélesztéssel próbálkoztak, majd megérkezett Marosvásárhelyről a mentőhelikopter is, amely a sürgősségi osztályra szállította a fiatalt. Ott sikerült újjáéleszteni.
A helyszínelők megállapították, hogy egy 13 éves kiskorúról van szó, aki két másik kiskorú társával indult fürödni a Maros árterületére, ahol elmerült a vízben, és már nem tudott kijönni. A rendőrség nyomozást indított az ügyben, keresik, hogy ki a felelős a kiskorú balesetéért.
Elfogtak a rendőrök négy embert, aki hamis 100 eurós bankjeggyel fizetett kedd késő este az egyik szolnoki gyorsétteremben – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-vel.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Románia szerdán megkapta az Európai Bizottság (EB) SAFE védelmi hitelkeretéből folyósított első, 2,5 milliárd eurós összeget – közölte az uniós végrehajtó testület.
A tanügyi szakszervezetek és a Sanitas is elutasította szerdán a közalkalmazotti bértörvénytervezet legutóbbi változatát, hangsúlyozva, hogy a bejelentett módosítások ellenére az alapvető problémák továbbra is megoldatlanok maradtak.
A szenátus szerdán újratárgyalta a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt, és elutasította Nicușor Dan államfő kifogásait.
Elfogadta szerdán a képviselőház a közigazgatási törvénykönyv módosítását, amely az összeférhetetlenségi szabályok tekintetében megszünteti a közigazgatási intézmények szerződéses alkalmazottainak a köztisztviselőkkel azonos elbírálását.
Medve tépte le egy autó hátsó lökhárítójának egy részét a Transzfogarasi úton, miközben a jármű egy autósorban állt. A jelenetet egy másik, arra közlekedő autós videóra vette és feltöltötte az internetre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt életének 84. évében Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában - közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.