
Puskavégre kerülhet az emberre támadó nagyvad. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az illetékes hatósági vegyes bizottság hamar dűlőre jutott, és úgy határoztak, hogy a hétfőn este Bölön községben emberre támadó medve kilövésére kérik fel az egyik vadásztársulatot.
2023. augusztus 02., 12:502023. augusztus 02., 12:50
A támadás a Bölön községhez tartozó Bölönpatakától néhány száz méternyire történt, egy esztena közelében.

Medve támadt egy 60 év körüli pásztorra hétfőn Bölön községben, a lakott területtől alig néhány száz méternyire. A szerencsétlenül járt férfit a sepsiszentgyörgyi kórházba szállították, ahol sürgősségi életmentő orvosi ellátásban részesült.
A sepsiszentgyörgyi dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sebészeti osztályának orvosai közölték, hogy
Élete a vérzés miatt volt veszélyben a helyszínen.
Ráduly István, Kovászna megye prefektusa jelentést kért a medvetámadás körülményeit vizsgáló hatósági bizottságtól, és helyesli a kilövésre vonatkozó döntést, pláne, hogy nem első és nem elszigetelt esetről van szó Háromszéken, sőt
A kormánybiztos ugyanakkor rámutatott, hogy nem ért egyet a kilövési, tizedelési kvóta drasztikus csökkentésével.

A korábban javasolt szám felére csökkentik a barnamedvék kilövési kvótáját, az új sarokszámokat kedden este ismertette Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A korábbi időszakban többször is kérte az illetékes központi hatóságoktól – a kormánytól, a környezetvédelmi minisztériumtól –, szenteljenek nagyobb figyelmet az emberek biztonságára.
Kovászna megyében például Bálványosfürdő környékéről naponta jeleznek medveveszélyt, ami az odalátogató turisták szempontjából is aggasztó.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
4 hozzászólás