
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt néhány nap alatt immár nyolc helyen okozott kárt a medve Maros megyében. Szerdán a prefektus összehívta a sürgősségi esetek parancsnokságát, és elhatározták, hogy kilövési engedélyt kérnek egy nagyvadra.
2020. március 04., 18:442020. március 04., 18:44
2020. március 04., 19:302020. március 04., 19:30
A Marosludas körzetébe tartozó Marosugra és Oláhkocsárd községekből kedden jelentették, hogy több helyen látták a medvét. A Marosugra községhez tartozó Gyulason juhokat ölt meg a nagyvad, a kár értéke 7000 lej, a szomszédos Lackódon egy juhot vitt el egy gazdaságból. Oláhkocsárdról is jelentették, hogy látták a medvét. A helyi vadásztársaság elnöke azt gondolja, hogy mivel a két község közel van egymáshoz lehetséges, hogy ugyanaz a medve garázdálkodott, félemlítette meg az embereket.

Hétvégén több Maros megyei településéről is jelezték, hogy medve járt a gazdaságokban, állatokat pusztított el.
Szerdán Mara Togănel prefektus összehívta a sürgősségi esetek parancsnokságát, ahol a környezetvédelmi ügynökség, a vadásztársaságok és az érintett községek vezetői vettek részt. Megegyeztek abban, hogy kérik a szaktárcától a Marosugra és Oláhkocsárd környékén garázdálkodó medve kilövését. Ugyanakkor kérni fogják, hogy közöljék le, Maros megyében hány nagyvadat lehet kilőni.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!