
A napokban kilövik a Szentábrahámon pusztító nagyvadat. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Közel egy év és megannyi károkozás után a környezetvédelmi minisztérium engedélyezte a Szentábrahámon pusztító medve kilövését.
2019. szeptember 11., 11:302019. szeptember 11., 11:30
Először tavaly ősszel pusztított Szentábrahámon a medve, majd idén áprilisban további tizennégy juhot ölt, illetve sebesített meg. Az illetékes Hubertus Vadásztársaság már az első alkalommal kilövési engedélyt kért a problémás egyedre a környezetvédelmi minisztériumtól, amit aztán idén tavasszal is megismételt, mindkét alkalommal eredménytelenül.
A társaság vezetője, Fazakas Attila a Székelyhonnak elmondta, számára is meglepő módon nemrég felhívták őt a környezetvédelmi tárcától, hogy most már
jó eséllyel engedélyt adnak a károkat okozó nagyvad elpusztítására, ha ismét elküldik a garázdálkodását igazoló dokumentumokat. Ezt meg is tették, így
Az igazgató hozzátette, a következő napokban fel fogják kutatni a nagyvadat, majd elpusztítják, hogy megelőzzék a további károkat és egy esetleges embertámadást.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
szóljon hozzá!