
Fotó: Barabás Ákos
Puskavégre került Homoródremete határában csütörtökön este az a medve, amely nemrég egy kisfiúra támadt szintén a település közelében. A kilövési engedélyt szerdán kapták meg a vadászok, a csütörtöki vadászatra pedig az Udvarhelyi Híradó újságírója és fotósa is elkísérte őket.
2018. május 24., 21:512018. május 24., 21:51
2018. május 24., 22:482018. május 24., 22:48
A helyszínen tartózkodó kollégáinktól megtudtuk, a végzetes lövést Jakab Attila, a Nagy-Küküllő Vadász és Sporthorgász Egyesület elnöke adta le, további lövéseket adott le Péter András vadász is.

Az al- és felkarján, illetve a térdénél harapott meg egy medve vasárnap délután egy nyolcéves, homoródremetei kisfiút. A gyermek a település közelében legelő marhacsordától indult vissza a faluba kutyájával, amikor megtámadta a vadállat.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
A vadászaton részt vett még Péter András vadász, Szép András, a terület vadőre és Mărmureanu-Bíró Leonard, a Nagyküküllő Vadász és Sporthorgász Egyesület igazgatója is.
Az akció után a kilőtt medvét annak a homoródremetei kisfiúnak is megmutatták, akit a múlt héten támadott meg az említett vadállat – tájékoztatott munkatársunk.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
Ismét súlyos károkat okozott egy medve Zabolán: egy csikó, öt juh, valamint egy anyakutya és kölykei is elpusztultak az elmúlt napokban. A nagyvad többször visszatért, a hatóságok pedig már felmérték a pusztítás mértékét.
1 hozzászólás