
Már nem tartottak az emberek jelenlététől a Csíksomlyóra napi szinten bejáró medvék
Fotó: Barabás Barni
Három lövéssel terítettek le három medvét Csíksomlyón kedd éjjel, miután a vadállatok házakba, udvarokba akartak betörni, és mivel nem tudták elűzni, ezért kénytelenek voltak kilőni őket. A medvék az utóbbi időben naponta bejártak a lakóövezetbe kukázni veszélyeztetve az emberek biztonságát.
2024. május 22., 11:342024. május 22., 11:34
2024. május 22., 11:432024. május 22., 11:43
Több napja annak, hogy minden este szólt a Ro-Alert figyelmeztető üzenet, hogy medvék járnak Csíksomlyó utcáin. Legutóbb kedd este, 10 óra környékén jelezték a Kájoni János utca 1. szám alatti lakók a 112-es sürgősségi hívószámon, hogy
A helyszínre kivonult a Hargita megyei tűzoltóság, a mentőszolgálat, a csendőrség, rendőrség és a csíkszeredai városháza részéről Bors Béla alpolgármester.

Pünkösdhétfőn sem maradtak Ro-Alert riasztás nélkül a csíkszeredaiak, ugyanis ezúttal a Kissomlyó utca 7. szám alatt látták őket, és riasztották a hatóságokat, a hatóságok pedig a csíkszeredaiakat.
„Valóban ott volt a három fiatal medve, amelyek a házba is próbáltak behatolni,
Próbáltuk kihajtani az udvarról, de nem mentek el” – fogott bele a történtek ismertetésébe az alpolgármester. Ekkor értesítették a bizottság többi tagját, az állatorvost, és a vadásztársulatot. Mire azok megérkeztek, addigra a medvék kivonultak a Kájoni János utca közepére, így innen is próbálták azokat elhajtani.
– magyarázta Bors Béla. Így a bizottság éjfél után húsz perccel arról döntött, hogy a lakók biztonsága érdekében le kell teríteni a medvéket. Miután az első lövés után az első medve elesett, a másik kettő továbbra sem volt hajlandó elmozdulni, így azokat is kilőtték.

Noha a búcsú napját megelőzően vadászkutyákkal hajtották el a Somlyó-hegy környéki medvéket, szombaton újra felbukkant egyikük. A nagyvad jelenlétét este kilenc óra előtt tíz perccel jelezték a Ro-Alert rendszeren keresztül.
Mint Bors Béla megjegyezte, a három medve, két nőstény és egy hím medve nemrég vált le az anyjáról, az anyamedvétől pedig a kukázást tanulták, és
A kilövésük után kiállították a jegyzőkönyvet, és a vadásztársulat az előírásoknak megfelelően elszállította a tetemeket, a bundájukat pedig le kell adják a Brassói Regionális Erdőőrségnek.
A kilőtt vadakon kívül maradtak még medvék Csíksomlyó környékén, amelyeket szintén figyelemmel kísérnek.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
Sok, a közelmúltban megjelent videójátékot kenterbe ver a tíz éve megjelent Uncharted: The Thief’s End. A Naughty Dog egyik zászlóshajója a mai napig elképesztő élmény, amihez azóta sem készült folytatás. Visszatekintő.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Nicușor Dan román államfő szombaton azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy egy Geran-2 típusú orosz drón csapódott be pénteken a galaci tömbházba, amely az ukrán Reni kikötő elleni támadással összefüggő incidens nyomán jutott Románia területére.
Az amerikai szenátus külügyi bizottságának elnöke, Jim Risch republikánus szenátor elítélte szombaton Oroszországot, amiért „felelőtlenül megsértette Románia légterét”.
Az eső sem tántorította el a híveket: több százan gyűltek össze vasárnap délután Büdösfürdőn, ahol Kovács Gergely érsek megáldotta a teljesen újjáépített Boldogságos Szűz Mária Királynő kápolnát, a közösségi összefogás jelképeként.
Habos, fehéres szennyeződést jelent meg vasárnap délután a Nagy-Küküllő székelyudvarhelyi városi parkhoz közeli szakaszán – a helyi rendőrség vizsgálódik az ügyben.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
4 hozzászólás