
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Maros és Kolozs megyében több házkutatást tartottak kedden a rendőrök, csendőrök és a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) ügyészei drogtermesztés, -birtoklás és -kereskedelem gyanúja miatt.
2020. szeptember 24., 11:292020. szeptember 24., 11:29
A hatóságiak tizenkilenc helyszínt ellenőriztek, tizennégy személyt vittek be kihallgatásra. Közülük nyolcat előzetes letartoztatásba helyeztek, a többiek szabadlábon védekezhetnek.
Mint a Maros megyei rendőrségtől megtudtuk, az előzetes vizsgálatok során kiderült, hogy a gyanúsítottak kannabisz-ültetvényeket hoztak létre udvarokon és lakásokban. A szárított marihuánát ők maguk forgalmazták. A házkutatások során 14 kifejlett növényt azonosítottak, amelyek súlya 95 kilogrammra tehető. A házkutatások során minden olyan eszközt és felszerelést elkoboztak, amit a kábítószer termesztése és feldolgozása során használtak, ugyanakkor lefoglaltak 16 350 lejt és 315 eurót.
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
A nyomozást folytatják, hogy minden, az ügyhöz kapcsolódó információt összegyűjtsenek. Az őrizetbe vett, valamint a szabadlábon védekező személyek ellen drogtermesztés, -birtoklás és -kereskedelem gyanújával folytatják a vizsgálatokat.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!