
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az elmúlt egy héten összesen kilencszer kérték a csendőrség segítségét medvék eltávolításához Hargita megyei településekről.
2023. május 23., 18:272023. május 23., 18:27
A Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség szóvivője, Kósa Ervin-Attila az Agerpres kérésére kedden közölte, hogy május 19-22. között hat településen – Salamás és a hozzá tartozó Gyergyóhodos, Fenyéd, Ivó, Szentegyháza és Oroszhegy – jelezte a lakosság a 112-es segélyhívó számon medvék jelenlétét.
A szóvivő elmondta, hogy a csendőrség az összesen kilenc segélyhívás nyomán mindannyiszor kiszállt a helyszínre.

Medve jár Oroszhegy utcáin – értesítették a Ro-Alert riasztórendszeren keresztül a helyieket hétfőn éjjel tizenegy órakor. Videofelvételt is kaptunk a nagyvadról.
A medvék mindegyik esetben erdős területek közelében bukkantak fel.

Medve jelenlétére figyelmeztette Ro-Alert üzenetben a szentegyháziakat a Hargita Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség (ISU) késő este.
Kósa Ervin-Attila közlése szerint az év kezdetétől mostanig 59-szer kérték a csendőrség segítségét medvék eltávolításához Hargita megyei településekről.
A Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint kedden Gyergyóvárhegyen és Csíkszentdomokos is felbukkantak medvék, a lakosságot RO-Alert üzenetben figyelmeztettek a jelenlétükre.

A RoAlert rendszeren keresztül figyelmeztették szombaton, a déli órákban a fenyédieket, hogy medve jár a településükön.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
1 hozzászólás