
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az elmúlt egy héten összesen kilencszer kérték a csendőrség segítségét medvék eltávolításához Hargita megyei településekről.
2023. május 23., 18:272023. május 23., 18:27
A Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség szóvivője, Kósa Ervin-Attila az Agerpres kérésére kedden közölte, hogy május 19-22. között hat településen – Salamás és a hozzá tartozó Gyergyóhodos, Fenyéd, Ivó, Szentegyháza és Oroszhegy – jelezte a lakosság a 112-es segélyhívó számon medvék jelenlétét.
A szóvivő elmondta, hogy a csendőrség az összesen kilenc segélyhívás nyomán mindannyiszor kiszállt a helyszínre.

Medve jár Oroszhegy utcáin – értesítették a Ro-Alert riasztórendszeren keresztül a helyieket hétfőn éjjel tizenegy órakor. Videofelvételt is kaptunk a nagyvadról.
A medvék mindegyik esetben erdős területek közelében bukkantak fel.

Medve jelenlétére figyelmeztette Ro-Alert üzenetben a szentegyháziakat a Hargita Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség (ISU) késő este.
Kósa Ervin-Attila közlése szerint az év kezdetétől mostanig 59-szer kérték a csendőrség segítségét medvék eltávolításához Hargita megyei településekről.
A Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint kedden Gyergyóvárhegyen és Csíkszentdomokos is felbukkantak medvék, a lakosságot RO-Alert üzenetben figyelmeztettek a jelenlétükre.

A RoAlert rendszeren keresztül figyelmeztették szombaton, a déli órákban a fenyédieket, hogy medve jár a településükön.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
1 hozzászólás