
Aláírták a kilenc millió lejes állami támogatásról szóló szerződést szerdán Székelyudvarhelyen
Fotó: Csató Andrea
Kilencmillió lejes állami támogatásból fejlesztheti eszközparkját a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. A modern műszerek gyorsabb és biztonságosabb ellátást tesznek lehetővé.
2025. május 07., 18:292025. május 07., 18:29
Kilencmillió lejt költhet eszközbeszerzésre a Székelyudvarhelyi Városi Kórház – jelentette be szerdán Szakács-Paál István székelyudvarhelyi polgármester, Komoróczy Zsolt, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház ideiglenesen kinevezett menedzsere, Lőrincz Gabriella, a kórház ideiglenesen kinevezett orvosigazgatója és Tubák Nimród, az intézmény aneszteziológus szakorvosa, a kórház vezetőtanácsának elnöke.
A polgármester elmondta, az eszközbeszerzés a bukaresti képviselet, a kórház vezetősége, az orvoscsapat és a kórház beszerzési osztályának együttműködése révén valósulhat meg.
– emlékeztetett Komoróczy.
Fotó: Csató Andrea
Elmondása alapján a kórház évente saját költségvetéséből legfeljebb 2 millió lejt tud fejlesztésekre fordítani, ehhez képest a mostani összeg jelentős előrelépést jelent.
– nyomatékosította a menedzser.
A szerződés értelmében a 9 millió lejből 8 millió minisztériumi forrás, 10 százalék pedig önrész. A tervek szerint
Az egymillió lejes önrész kapcsán a polgármester elmondta, ugyan a város nehéz anyagi helyzetben van, mégis örömmel vállalják ezt a terhet és az önkormányzat elő fogja teremteni a szükséges összeget.
Fotó: Csató Andrea
A sajtótájékoztatón arra is kitértek, hogy a kórház többek között
ultrahangkészülékeket,
a sebészeti osztály számára laparoszkópos tornyot,
EKG-készülékeket, életfunkciókat figyelő monitorokat,
defibrillátorokat,
az ortopédia számára új műtőasztalt,
korszerű altatógépet,
új röntgenkészüléket,
gasztroszkópot
és kolonoszkópot is vásárolna.
„Ezek az eszközök a gyorsabb, hatékonyabb, jobb minőségű, magasabb színvonalú, korszerűbb ellátást fogják biztosítani. Némelyikük akár a gyógyítás biztonságosabbá tételét is segíti majd, és nem utolsó szempont, hogy a kórház munkaközösségének munkakörülményeit javítsuk, hiszen végső soron ez is a páciens jobb ellátását eredményezheti” – mondta Komoróczy.
Tubák Nimród kiemelte, az ő feladatuk az volt, hogy
Fotó: Csató Andrea
Az eszközpark bővítése mellett Lőrincz Gabriella az orvosok továbbtanulásának fontosságát emelte ki. Mint mondta, minden orvos életében természetes a folyamatos továbbtanulás, de örömmel látják, hogy többen végeznek el második szakképzést, tanfolyamokat, amivel szélesíteni tudják a kórházban ellátott patológiák körét.
Az orvosok létszáma az elmúlt években jelentősen nőtt,
A kórház jelenlegi épületei viszont szűkössé váltak, ezért új kórházépület megvalósításában is gondolkodnak, amelyhez az önkormányzat támogatása és egy megfelelő finanszírozási lehetőség lenne szükséges – ismertette a kórházmenedzser.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
szóljon hozzá!