
Fotó: Argeș Megyei Csendőrfelügyelőség
Egy kilenc évvel ezelőtt eltűntnek nyilvánított Maros megyei férfit az Argeş megyei Câmpulungon találtak meg szerdán a hatóságok.
2024. január 24., 19:402024. január 24., 19:40
A hajléktalannak tűnő fiatalembert a hajnali órában igazoltatták a város egyik utcájában a csendőrök. Amikor a nevére rákerestek az adatbázisban, kiderült, hogy még 2015-ben eltűntek nyilvánították – számolt be az Agerpres hírügynökség az Argeş megyei csendőrfelügyelőségre hivatkozva.
A 25 éves fiatalt a városi kórházba szállították egészségügyi vizsgálatra, majd egy hajléktalanszállóra került. Mivel pénze nem volt, három szabadnapos csendőr a reggeli órákban Dicsőszentmártonba, az édesanyja lakcímére vitte az eltűnésekor még csak 16 éves fiút – olvasható a közleményben.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
szóljon hozzá!