
December 15-én jelentették be, hogy másnaptól használható a szabadtéri jégpálya
Fotó: Borbély Fanni
Kikapcsolták a hűtőrendszert Csíkszeredában a Szabadság téri korcsolyapályánál, így a továbbiakban addig lehet ott korcsolyázni, amíg az időjárás engedi.
2024. február 25., 13:442024. február 25., 13:44
2024. február 25., 14:592024. február 25., 14:59
Több mint ötezer látogatója volt ebben a szezonban Csíkszeredában a Szabadság téri korcsolyapályának – tájékoztat Facebook-oldalán a Csíki Sportcentrum, annak apropóján, hogy tudatják: kikapcsolták a hűtőrendszert, így most már az időjárásra van bízva a pálya további nyitvatartása. Azt viszont megígérik, hogy
A szabadtéri jégpálya ebben a szezonban, december közepétől eddig két és fél hónapot működött, decemberben közel 400 diák élvezhette a korcsolyázás örömét, január és februárban pedig közel 1500 diák, ezért a Csíki Sportcentrum külön köszönetét fejezi ki azoknak a pedagógusoknak, akik benevezték diákjaikat az ingyenes délelőtti programjainkra. És persze, várnak mindenkit a következő szezonban is.

Profi korcsolyázók ünnepi műsorával nyílik meg szombaton tíz órától Csíkszereda szabadtéri korcsolyapályája. A város központjában, a Szabadság téren felállított jégpályára 7-10-15 lej lesz a belépő.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!