
Sziklamászásra is lehetőség lesz a Vargyas-szorosban tartandó hétvégi eseményen. Képünk illusztráció
Fotó: Rédai Attila
Az Outdoor Dreams Association és az Obszkura Videó Production első alkalommal szervezi meg a R I K A camp elnevezésű outdoor eseményt,amely augusztus 27. és 29. között lesz a Vargyas-szorosban.
2021. augusztus 23., 16:252021. augusztus 23., 16:25
2021. augusztus 23., 21:582021. augusztus 23., 21:58
A szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben a szervezők jelezték, hogy a RIKA camp olyan különleges természetközeli élményt szeretne nyújtani, amely egyesíti a sziklamászás, a via ferrata, a hegyi túra, a barlangászat, a jóga és a pihenés örömét. A sportprogramokat az esemény szellemiségéhez kapcsolódó tematikus előadások egészítik ki.
Előadást tart Márk Előd hegyivezető-idegenvezető, aki román állampolgárként elsőként mászta meg az Alpok nyolcvankét 4000 m fölötti csúcsát, valamint Nagy Péter, aki az Egyedül vagyunk? című előadásában arra a kérdésre keresi választ, hogy mi is az emberi lény. Emellett a RIKA camp látogatói csillagmustrán is részt vehetnek Nagy Istvánnal. A szombat reggeli jógát Pataki Réka tartja majd.
Az esemény nem csak profi mászóknak és tapasztalt természetjáróknak szól, kipróbálhatják magukat kezdők is: a szervezők mászófelszerelést biztosítanak és segítségükre lesznek azoknak, akik most ismerkednek a sportággal. Fontos tudni, hogy az esemény nem ingyenes, jegyek a helyszínen és a bilete.ro oldalon válthatók. A belépés 12 éves korig ingyenes.
Bővebb információk a rikaexperience@gmail.com e-mail-címen kaphatók.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
A negyven év felettiek számára egyre gyakoribb kihívás, hogy közelre és távolra is más korrekcióra van szükségük. A multifokális kontaktlencse kényelmes megoldást kínálhat azoknak, akik nem szeretnének több szemüveget váltogatni.
10 lej 58 banira emelkedett a dízel literenkénti ára pénteken a Lukoil-töltőállomásokon. Az felülmúlta a csütörtöki, rekordnak számító 10,53 lejes árat is.
Több mint 200 hektárnyi területet nyit meg lakhatási célokra Csíkszeredában az új általános városrendezési terv (PUG), amelyet pénteken fogadtak el az önkormányzati képviselők. Ipari fejlesztésre pedig 93 hektáron jelölt ki fejlesztési területet.
szóljon hozzá!