
Szakmai találkozó Maroshévízen
Fotó: CECCAR Hargita megyei szervezete
A romániai könyvelők napját tartották a hétvégén Maroshévízen, ahol egyúttal díjazták is a legjobb eredményeket elért Hargita megyei szakmabelieket.
2019. július 14., 14:322019. július 14., 14:32
2019. július 14., 14:322019. július 14., 14:32
A romániai könyvelők 98 évvel ezelőtt tömörültek szakmai szervezetbe, a hargitaiak pedig immár a 15. alkalommal szerveztek szakmai napot, ennek adott otthont a maroshévízi Kelemen Mozi. Az eseményen minden alkalommal – így szombaton is – lehetőségük adódik bemutatkozniuk azoknak a tagoknak, akik az elmúlt esztendő gazdasági mutatói alapján kiváló szakmai eredményeket értek el.
Hargita megyei díjazottak listája
A tagokat szombaton több kategóriában díjazták. Könyvszakértők kategóriában 1. helyen Derzsi Attila végzett (2. hely: Gencsi Mihály, 3. hely: Bálint Csaba); könyvszakértői kft.-k kategóriában: 1. helyezés Allservice Center (2. hely: S&G Loyal Expert, 3. hely: Impex Rex); mérlegképes könyvelők kategóriában 1. helyezést ért el Duka Irina (2. hely: Jakab Erzsébet, 3. hely: Balázs Zelma); mérlegképes könyvelői kft.-k kategóriában 1. helyezés Conta Logic (2. hely: Elixir Office, 3. hely: Julia Consulting).
Az eseményt szervező könyvszakértők és mérlegképes könyvelők testülete (román rövidítése CECCAR) az a szakmai szervezet, amely biztosítja a közgazdászoknak a könyvszakértői címet, a nem felsőfokú végzettséggel rendelkező személyeknek pedig a mérlegképes könyvelői címet. Ugyanakkor érdemes tisztában lenni azzal, hogy csak e szervezet aktív tagjai gyakorolhatják a könyvszakértői munkakört egyéni vállalkozási formában, illetve könyvelői irodaként.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
1 hozzászólás