
A diákok szembesülhettek azzal, hogy miként teljesítenének az éles megmérettetésen. Van még mit pótolni
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyében a tizenkettedik osztályosok 30,06 százaléka ment át a próbaérettségin. A tantárgyankénti átmenési arányok jóval magasabbak, valószínűleg sok az alacsony, ötös közeli jegy és sok diáknak nem jött ki a hatos átlaga.
2017. március 31., 17:192017. március 31., 17:19
2017. március 31., 17:262017. március 31., 17:26
Kifüggesztették péntek reggel az iskolákban a próbaérettségi és az országos felmérés próbavizsgáinak az eredményeit, és kora délután a tanfelügyelőség is közzétette az összesítéseket a 8-ik, 11-ik és 12-ik osztályos diákok próbavizsgájáról.
A nyolcadikosok közül az ment át, aki mindhárom vizsgatantárgyból elérte az ötöst, míg az utóbbiak esetében az a diák ment át, aki minden tantárgyból legalább ötöst írt, és elérte összességében a hatos médiát.
A közzétett eredmények szerint Hargita megyében román nyelv és irodalomból a tizenkettedikesek 43,90 százaléka ért el ötös feletti eredményt. Magyar nyelv és irodalomból 80,30 százalékuk, matematikából 49,76 százalékos az átmenési arány, történelemből pedig 75,98 százalék. A tizenegyedikesek esetében a diákok 32,79 százaléka írt legalább ötös jegyet román nyelv és irodalom vizsgán, 76,81 százalék ment át magyar nyelv és irodalomból, 40,90 százaléknak sikerült a matematika írásbelije, történelemből pedig a diákok 80,22 százaléka írta meg az ötös minősítést. A nyolcadikosok sem büszkélkedhetnek sokkal jobb eredményekkel. Esetükben 41,74 százalék írt átmenőt román nyelv és irodalomból, 74,75 százalék magyar nyelv és irodalomból, matematikából pedig 32,02 százalék.
Az országos felmérés próbavizsgáin a Hargita megyei iskolák közül a csíkszeredai Octavian Goga Főgimnázium teljesített a legjobban, 87,50 százalékos átmenési aránnyal. A csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium az ötödik legjobb iskola a megyében e tekintetben, 78,21 százaléka ment át a tanulóknak. Egyetlen tanintézet van, ahol egy nyolcadikosnak sem sikerült átmenőt szerezni, ez a csíkkozmási Dr. Boga Alajos Általános iskola.
Négy megyei iskola tizenkettedikesei közül egy diák sem érte el a hatos átlagot. Ezek a csíkszeredai Székely Károly Szakközépiskola, a székelykeresztúri Zeyk Domokos Iskolaközpont, a borszéki Zimmethausen Iskolaközpont, illetve a a zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Középiskola – áll a tanfelügyelőség jelentésében. Az adatok egyébként publikusak, megtekinthetők a tanfelügyelőség honlapján.
A próbavizsgákon elért eredményeket csak akkor írják be a naplókba ha diákok azt kérik, ezt követően megbeszélik azokat az iskolákban a tanulókkal, a szülőkkel, továbbá a tantestületekben. A vizsga célja az volt, hogy a diákok megtapasztalhassák a vizsgakörülményeket, ugyanakkor pedig tudatosíthassák magukban felkészültségi szintjüket és a még hátralévő tanulás szükségességét.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!