
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Román-boszniai cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya leghosszabb, Gyergyóditró és Grințieș közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére kiírt versenytárgyalást – jelentette be hétfőn a közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR).
2025. március 10., 17:202025. március 10., 17:20
Az Agerpres által idézett tájékoztatás szerint a SA&PE Construct, a Tehnostrade, az Euro Asfalt D.O.O és a Spedition UMB konzorciuma áfa nélkül 6,14 milliárd lejért (mintegy 1,2 milliárd euróért) vállalta a 37,9 kilométer hosszú sztrádaszakasz tervezését és megépítését.
A cégtársulásnak 14 hónap áll a rendelkezésére a tervezésre és 40 hónap a kivitelezésre.
Az alagutak és völgyhidak a sztrádaszakasz teljes hosszának 57 százalékát teszik ki – számolt be egy Facebook-bejegyzésben Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.
A munkálatokat részben vissza nem térítendő uniós alapokból, részben az állami költségvetésből finanszírozzák.
A Marosvásárhely és Ungheni közötti A8-as autópálya a Romániát nyugatról keletre átszelő transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) része.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!