
Újra áll a sátortető
Fotó: Maros Műjégpálya
Gyorsan sikerült elhárítani a vihar által okozott károkat Marosvásárhelyen a Székelyföldi Jégkorong Akadémia sátortetős műjégpályájánál.
2023. szeptember 03., 10:242023. szeptember 03., 10:24
2023. szeptember 03., 10:272023. szeptember 03., 10:27
Mint beszámoltunk róla, a szerda késő esti viharban összerogyott a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál lévő műjégpálya sátorteteje.
A helyreállítást már csütörtökön megkezdték, és szombaton – a jégkorong akadémia marosvásárhelyi honlapján közzétett felvételek szerint – már újra állt a sátortető.
Csütörtök reggel, a vihar után
Fotó: Haáz Vince
A vihar idején a létesítményben senki nem tartózkodott, nyáron nincsenek edzések, ezeket azután kezdik meg, amikor az éjszakai hőmérséklet tíz fok alá csökken.

Több helyen kiszakadt a marosszentgyörgyi műjégpálya tetőzete a szerda esti viharban; csütörtökön reggel már dolgoztak a helyreállításán. Marosvásárhelyen és környékén több mint kéttucatnyi fát döntött ki az erős, jégesővel érkezett szél.
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
szóljon hozzá!