
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kigyúlt egy ház vasárnap hajnalban Marosvásárhelyen, egy idős nő életét vesztette a tűzben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
2023. március 19., 15:082023. március 19., 15:08
A tűzoltókat hajnali 4 óra körül riasztották, akik három egységgel és egy létrás bevetési járművel vonultak ki a Hídvég (Podeni) utcai házhoz. Amikor kiértek a helyszínre, mintegy 100 négyzetméteren égett a tető, de a ház belseje is lángokban és füstben állt. Sikerült eloltani a tüzet, mielőtt az átterjedt volna a szomszédos ingatlanra,
Az első vizsgálatok szerint gyúlékony anyagot helyeztek el a tűzhely közelében, ez okozhatta a szerencsétlenséget – közölte a tűzoltóságra hivatkozva az Agerpres.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!