
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kigyúlt egy lakóház hétfőn délután Borszéken, a tűzesethez a gyergyóhollói hivatásos, valamint a helyi önkéntes tűzoltók vonultak ki. A tűzoltóság jelentése szerint egy lakó megsérült.
2020. február 10., 16:542020. február 10., 16:54
2020. február 10., 20:402020. február 10., 20:40
Kigyúlt borszéki lakóházhoz riasztották hétfőn délután a tűzoltókat, akiknek sikerült lokalizálniuk a tüzet, és jelenleg is a lángok megfékezésén dolgoznak – jelentették a Hargita megyei tűzoltóságtól, hozzátéve, hogy egy lakó – a ház tulajdonosa – megsérült, égési sérüléseket szenvedett a kezén és a fején, ezért kórházba vitték ellátásra.
A tűzoltósági összesítő szerint a tűzben elégett a ház tetőzete mintegy kilencven négyzetméteren, a lángok ugyanakkor kárt tettek a bútorzatban, televízióban, a bejárati ajtóban és a teraszon. A tulajdonos, egy hatvanéves férfi elsőfokú égési sérüléseket szenvedett a felső végtagjain és a fején, miközben megpróbálta eloltani a tüzet, amíg kiértek a tűzoltók; a sérültet kórházba vitték. A tüzet feltehetően egy meghibásodott kémény okozta.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.
Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2556 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 0,67 banis (0,12 százalékos) emelkedést jelent a legutóbbi banki napon közölt 5,2489 lejhez képest.
Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.
A június 23-i V4 miniszterelnöki csúcson Magyar Péter javasolni fogja a lengyel, a cseh és a szlovák miniszterelnöknek a visegrádi együttműködés kibővítését.
Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!