
Fotó: Leopold Tamás
Több százan gyűltek össze advent harmadik vasárnapján is Gyergyószentmiklós főterén a hagyományossá vált gyertyagyújtási ünnepségen. Idén a korábbiaknál jobban érezhető a közösség részvétele az ünnepi előkészületekben.
2024. december 15., 21:112024. december 15., 21:11
2024. december 15., 21:122024. december 15., 21:12
A Szent Miklós-szobornál ezúttal a református gyülekezet kórusa, a Grádics adott elő alkalomhoz illő énekeket, és Mátyás István lelkész hirdetett igét. Az advent negyedik hetére szóló gondolatokat a Vaskertes iskola tanárai olvasták fel.
Fotó: Leopold Tamás
A gyertyagyújtási események idén is a legemelkedettebb hangulatú pillanatai az adventi készülődésnek, de a hétköznapokon is megpillanthatnak az emberek olyan mozzanatokat, amelyek melegséggel tölthetik el a lelkeket.
Fotó: Pro Terra Alapítvány
Ilyenek például, amikor a főtéri kirakatokat rajzokkal díszítő gyerekeket láthatják. A Pro Terra Alapítvány és a Gyermekek Háza fiatal alkotói most a harmadik vasárnapon kis saját készítésű csomagocskákkal is kedveskedtek a gyertyagyújtáson résztvevőknek.
Fotó: Leopold Tamás
A város adventi koszorúját pedig a Step Dance Sportklub fiataljai öltöztették ünnepi díszbe.
– írja erről Facebook-oldalán Nagy Zoltán polgármester.
Újdonságnak számít még az is, hogy a városközpontban egész nap az advent hangulatához illő dalokat lehet hallani.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
szóljon hozzá!