
Forrás: UTCA – Udvarhelyért Tesszük Civil Akciócsoport
Kigyúlt a homoródszentpáli tejfeldolgozó épülete, a lángok az épület manzárdrészéről indultak, és a tetőszerkezeten, mintegy 200 négyzetméteren terjedtek szét, illetve nagy a veszélye, hogy az egész épületre átterjednek – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
2019. augusztus 22., 22:362019. augusztus 22., 22:36
2019. augusztus 23., 10:562019. augusztus 23., 10:56
A helyszínre a helyi önkéntes tűzoltók mellett a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók is kiszálltak, három tűzoltóautóval és tizennégy tűzoltóval.
Mint arról a Hargita megyei tűzoltóság tájékoztat, sűrű füst képződött a tejfeldolgozó épületében elharapózó tűz során, ezért a lakosságnak a Ro-Alert rendszeren keresztül is figyelmeztetést küldtek a nagy füstre vonatkozóan.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nem véletlen, hogy a kormányválság „éppen most robban ki, amikor a katonák, rendőrök, titkosszolgálatok előjogai kerülnének terítékre”. A Bolojan-kormányról május 5-én szavaznak a parlamentben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu szerint Romániában nincs törésvonal az európai elkötelezettségű erők táborában, hanem egy privilégiumait őrző „korrupt rendszer” és egy reformpárti irányzat áll szemben egymással.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerdán bejelentette, hogy valamennyi államtitkári, államtitkárhelyettesi, prefektusi és alprefektusi tisztséget betöltő politikusa benyújtotta lemondását – írja az Agerpres.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
szóljon hozzá!