
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy csíkszeredai lakóház tetőzetében hétfő hajnalban, a lángok megfékezésén két csíkszeredai hivatásos tűzoltóegység dolgozott.
2022. szeptember 26., 10:042022. szeptember 26., 10:04
2022. szeptember 26., 11:172022. szeptember 26., 11:17
Lángra kapott egy lakóház Csíkszeredában, a Hargita utcában hétfőn kevéssel 4 óra előtt, az esethez a csíkszeredai hivatásos tűzoltókat riasztották, akik két bevetési járművel és egy elsősegély-nyújtó egységgel vonultak a helyszínre. Végül a tűzoltóknak sikerült megfékezniük a tüzet és annak továbbterjedését a szomszédos épületekre. Mint Alina-Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője érdeklődésünkre elmondta, a lángok körülbelül 150 négyzetméteren pusztítottak a ház tetőzetén, ajtók és ablakok rongálódtak meg, és más anyagi kár is keletkezett, azonban szerencsére személyi sérülés nem történt.
A tüzet a vizsgálatok szerint valószínűsíthetően rövidzárlat okozta.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
szóljon hozzá!