
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kisebb tűz ütött ki a Maros Megyei Klinikai Kórház intenzív osztályán péntek reggel, miután kigyulladt egy csatlakozóaljzat. A lángokat a kórházi személyzet már a tűzoltók kiérkezése előtt megfékezte.
2020. december 04., 09:222020. december 04., 09:22
2020. december 04., 10:092020. december 04., 10:09
A Maros megyei katasztrófavédelem értesítése szerint a Mihai Eminescu Ház mögötti kórházépület intenzív osztályára szálltak ki az tűzoltók, ahonnan a lángokat jelentették. Mire kiértek a helyszínre, a kórház alkalmazottai már eloltották a tüzet. A tűzoltók kivizsgálásra és további ellenőrzésre a helyszínen maradtak.
Az intenzív osztályon lévő kórteremben hat beteget ápoltak. Azt a pácienst, amelyik a kigyulladt csatlakozó mellett volt, kiköltöztették a teremből, a többieket továbbra is ott kezelhetik.
A karácsonkői botrány után itt is ellenőrizték az intenzív osztályok berendezéseit, és akkor azt nyilatkozta a prefektus, hogy minden rendben van.
Ovidiu Gîrbovan, a kórház igazgatója közleményben hangsúlyozza: a személyzet gyorsan, az előírásoknak megfelelően helytállt, senki nem sérült meg. A konnektor kigyulladása nyomán egy négyzetméteren füstös lett a fal, más kár nem keletkezett.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!