
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy csekefalvi lakóházban szerda reggel, a hivatásos és önkéntes tűzoltók jelenleg is dolgoznak a lángok megfékezésén – értesít rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2023. február 08., 09:182023. február 08., 09:18
2023. február 08., 13:192023. február 08., 13:19
A Szentábrahám községhez tartozó csekefalvi helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság két, oltásra alkalmas bevetési járművel vonult ki, emellett a székelykeresztúri önkéntes tűzoltóságot is az esethez riasztották.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A mentőcsapatok érkezésekor a ház tetőzetén, mintegy 100 négyzetméteren pusztítottak a lángok, a tűz továbbterjedését sikerült megakadályozni, az oltás jelenleg is zajlik.
A tűz feltehetően rövidzárlat következtében keletkezett, amit nem megfelelően szigetelt villanyvezeték okozott. Az anyagi kár mintegy 25 ezer lejre tehető.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!