
Még nem tudni, hogy lesz-e valami a nagy tervekből
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két cégtársulás is jelentkezett a Hargita Megye Tanácsa által második alkalommal meghirdetett, mintegy ötven kilométeres útszakaszt magába foglaló udvarhelyszéki modernizálási projekt kivitelezésére, ám továbbra is veszélyben van a nagyberuházás, hiszen kérdéses, hogy marad-e elég idő a megvalósításra.
2020. november 13., 09:122020. november 13., 09:12
2020. november 13., 11:442020. november 13., 11:44
Noha az első közbeszerzési eljárás során egyetlen építőcég sem jelentkezett az összesen 124 millió lej értékű, közel ötven kilométernyi út felújítását és újjáépítését magába foglaló projekt kivitelezésére, a második licit látszólag jobban alakult – tudtuk meg Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől. Mint mondta:
A megyei önkormányzat vezetője arra is kitért, hogy problémák merültek fel a romániai társulás esetében,
Ez azonban további gondokhoz vezethet, hiszen az említett társulás így talán meg fogja óvni a döntést, amely miatt csak később hirdethetnek nyertest a közbeszerzési eljáráson, ezért a munkálatok is tolódnak. Félő azonban, hogy
Így, ha nem kapnak haladékot a megvalósításra az Európai Uniótól, akkor az addig elvégzett munka árát is vissza kell fizesse az intézmény. Korábban Borboly azt is elmondta, hogy
A vizsgálatok eredményét hamarosan közölni fogja az intézmény.
Mintegy két éve jelentette be Hargita Megye Tanácsa, hogy egy pályázat révén
Ebből konkrétan Bikafalvától Kányádon és Székelypeteken át Brassó megye határáig, valamint a Kányád–Székelydálya–Városfalva és a Városfalva–Oklánd–Kovászna megye határa szakaszon korszerűsíthetnek.
– nyilatkozták korábban a megyei tanács munkatársai, valamint a projektben érintett települések vezetői.
Tavaly év végén egyébként még ötven millió lej értékű hitelvonalat is jóváhagyott a megyei önkormányzat testületi többsége annak érdekében, hogy zavartalan legyen a megvalósítás finanszírozása.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
1 hozzászólás