Hasznos felület. Érdemes online előjegyeztetnie magát a pácienseknek
Fotó: Pinti Attila
Fél éve működik zökkenőmentesen az online időpontfoglalás a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház járóbeteg-rendelőibe, azaz az ambulanciára. A előjegyeztetési eljárás egyszerű, csak néhány percet vesz igénybe.
2018. október 24., 09:362018. október 24., 09:36
Noha néhány éve már hogy bevezették az online időpontfoglalást a sürgősségi kórház járóbeteg-rendelésébe, a rendszert csak fél éve sikerült tökéletesíteni. Azóta kifogástalanul működik,
Nem telefonon vagy személyesen, hanem interneten keresztül jegyeztetik elő magukat a szükséges konzultációra, kezelésre – közölte érdeklődésünkre Konrád Judit kórházmenedzser.
Hargita megye legnagyobb egészségügyi intézményének honlapján érhető el az időpontfoglalás, magyarul. Ott kiválasztható a kívánt szakág és orvos, majd ezt követően a rendszer automatikusan generál időpontokat, hogy a páciens, a háziorvos által kibocsájtott küldőpapírral mikor mehet az ambulanciára.
Emellett az online előjegyzésénél szükséges megadni a személyazonossági igazolvány számát (CNP), nevet, telefonszámot, illetve megjegyzést is lehet írni ugyanoda. Az eljárás egyszerű, néhány percet vesz igénybe, ráadásul
„A szükség és a 21. század hozta ezt, nagy erőfeszítéseket tettünk, hogy a rendszer jól működjön. Azt tapasztaljuk, hogy az érintettek tudnak róla, hiszen sokan élnek a lehetőséggel. A háziorvos is előjegyeztetheti a beteget, ami főképp idősebb személyeknél hasznos, akik nem igazodnak el az online világban” – magyarázta érdeklődésünkre a kórházmenedzser. Megjegyezte, amennyiben valaki időpontot foglal, de a kórházban közbejön valami – például a választott orvos abban az időpontban nem ér rá –, telefonon értesítik a személyt, és keresnek más időpontot számára. Az előjegyzést ugyanakkor továbbra is személyesen, illetve telefonon is meg lehet ejteni.
Az áramszolgáltató értesíti a lakosságot, hogy július 22-én, kedden 9 és 17 óra között karbantartási munkálatok miatt szünetelni fog az áramszolgáltatás Több Zetelakához tartozó helyszínen.
Nicușor Dan szerdán kijelentette, hogy az államnak javítania kell a polgárokkal való kapcsolattartásán, a rendőrségnek, az ügyészségeknek és a bíróságoknak pedig határozottan kell fellépniük a családon belüli erőszak és a kábítószer-fogyasztás ellen.
Gyulafehérváron rendezték meg az Országos Tűzoltóverseny megyei szakaszát, ahol hét megye csapata mérte össze tudását.
Alexandru Rogobete egy szerdai sajtóeseményen arra kérte az állami és a magánegészségügyben egyaránt dolgozó orvosokat, hogy tartsák tiszteletben az állami intézményekben előírt a munkaidejüket.
Látványos lovasbemutatók, fogathajtás, versenyek és gazdag kulturális program várja az érdeklődőket július 27-én, vasárnap Gyergyóditróban a Nyáras Alján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga riasztást adott ki heves légköri instabilitás miatt Maros megye számos településére a délutáni órákra.
A heves esőzések és az erős szél következtében tizenhat transzformátorállomás esett ki Hargita megyében, így tizenegy település maradt részben vagy teljesen áram nélkül.
Kató Béla nyugalmazott református püspök 25 évig volt Illyefalvi református lelkész, és a falu ez alatt az idő alatt neki köszönhetően kiemelkedett a névtelenségből és a szegénységből. Most köszönetképpen a díszpolgári címmel tüntetik ki.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán a környezetvédelmi miniszter.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
szóljon hozzá!