
Csíkszentgyörgyön vezetőváltás történt, de György József (balról) is tagja az önkormányzati képviselő-testületnek
Fotó: Veres Nándor
Nem mindenben ért egyet a jelenlegi csíkszentgyörgyi polgármesterrel a volt községvezető, aki szerint a márciusban történt RMDSZ-polgármesterjelölt-állítás nem pontosan úgy történt, ahogy ez eddig elhangzott, ezért most tartott szükségesnek erről további részleteket megosztani.
2020. december 21., 15:562020. december 21., 15:56
György József azért kereste meg szerkesztőségünket, hogy a történtek után több mint 8 hónappal, éppen a községi RMDSZ-szervezetben történt tisztújítás előtt két nappal részletesen ismertesse a csíkszentgyörgyi RMDSZ-szervezet Helyi Képviselői Tanácsának (HKT) márciusi döntését, amely a szövetség csíkszentgyörgyi polgármesterjelöltjének nevesítésére vonatkozott. Ennek nyomán döntött úgy a szintén jelöltségre pályázó Réti Zsófia, hogy függetlenként indul majd a szeptemberi választáson, amelyet meg is nyert az RMDSZ-jelölt György Józseffel szemben. Réti Zsófia a polgármesteri jelöltállításról úgy nyilatkozott, hogy mivel a helyi RMDSZ vezetősége nem volt hajlandó előválasztásokat tartani, a függetlenként való indulást választotta. A HKT az RMDSZ szabályzata szerint jelölő közgyűlésen, vagy álló- illetve mozgóurnás előválasztás nyomán nevesíthette a polgármesterjelöltet.
György József ismertette, hogy a testület mindhárom opcióról szavazott, és miután leszavazták az előválasztások megszervezését, arról döntve, hogy a HKT nevesíti a polgármesterjelöltet, a jelöltek, így Réti Zsófia is, leadták a dokumentációjukat, és megmérettették magukat. Ezen a voksoláson 19 szavazattal 4 ellenében György József jött ki győztesnek.
– emlékeztetett György József. Szerinte Réti Zsófiának már az előválasztás lehetőségének elutasítása után kellett volna jeleznie, hogy ő ebben nem vesz részt, függetlenként indul, és akkor tudomásul veszik a döntését. Ezért nem érti, hogy miért vett részt utána a jelöltet nevesítő szavazáson is, ahol ő maga is szavazott.
A volt községvezető emlékeztetett,
Noha ezt nem erősítette meg, információink szerint ő is pályázik az alpolgármesteri tisztségre, amelynek jelöltjét a hétvégén megválasztott új HKT nevesíti.
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
szóljon hozzá!