
Fotó: Olvasói felvétel
Működésben lévő körhintából esett ki egy tízéves kislány a maroskeresztúri falunapi ünnepségen. A rendőrség nyomozást indított, hogy kiderítsék, miként történhetett a baleset.
2019. augusztus 24., 20:452019. augusztus 24., 20:45
Szemtanúk lapunknak arról számoltak be, hogy a széknek, amelyben a kiskorú ült, előbb az egyik tartólánca szakadt el, aminek következtében a kislány kétszer is nekiütközött egy vasoszlopnak.
A gyermek hozzátartozói körbevették a működtetőt, végül a helyszínen lévő csendőrök akadályozták meg a dulakodást.
– számolt be egy szemtanú.
A helyszínre érkező rohammentő-szolgálat azonnal a marosvásárhelyi kórház sürgősségi osztályára vitte az eszméleténél lévő, megsérült gyermeket.
A rendőrségtől kapott információk alapján úgy tudjuk, testi sérülést okozó cselekedet miatt nyomoznak, illetve vizsgálják, miként történhetett meg a baleset. A körhintában több gyermek is ült, de velük nem történt semmi baj. A történtek után a falunapok helyszínén lévő körhintát és az ugrálót elszállították.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!