
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba vitték ellátásra az áldozatot
Fotó: Veres Nándor
Egy ötvenkét éves nőre támadt a medve pénteken dél körül Madéfalvánál, az áldozatot harapási és karmolási sérülésekkel vitték a csíkszeredai kórházba.
2021. szeptember 10., 17:302021. szeptember 10., 17:30
2021. szeptember 10., 17:322021. szeptember 10., 17:32
Az áldozatra a mezőn támadt rá a vadállat, és mint Kiss Edit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta, a nőt harapási és karmolási sebekkel vitték be a kórház sürgősségi osztályára péntek délben.
– beszélt a részletekről a szóvivő, hozzátéve, hogy a kórházban kivizsgálták és ellátták az áldozat sebeit.
Mint megtudtuk, még a mai nap folyamán kiengedik, miután megkapta a fertőzőosztályon azt a speciális kezelést, amely vadállatharapás esetén szükséges, így otthon gyógyulhat tovább.

Egy ötvenéves nőre támadt a medve Madéfalvánál péntek dél körül. A támadást követően a családja szállította az otthonába az áldozatot, oda kérték a mentőt.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.
2 hozzászólás