Önnek is elege van már azokból a többségi véleményformálókból, akik folyton csak egyoldalúan szemlélik a román–magyar viszonyrendszert? Szívesen meghallgatna olyan román elemzőt is, aki nem kizárólag a magyarokat, azok igényeit teszi felelőssé a kétoldalú kapcsolatok elhidegüléséért? Aki azt vallja, hogy a többségnek empátiával kell viseltetnie a más nemzetiségű román állampolgárok helyzete iránt, és aki ezeket a polgárokat nem kisebbséginek, hanem államalkotó tényezőnek tekinti?
2020. július 10., 11:592020. július 10., 11:59
2020. július 10., 19:442020. július 10., 19:44
• Videó: Székelyhon Tv
Nos, ennek semmi akadálya, hiszen éppen ilyen ember a most induló Székelyhon Tv első interjúalanya. Az online tévécsatorna Nézőpont című, péntekenként jelentkező műsorának vendége a július 10-i premierkor Sabin Gherman kolozsvári újságíró, a több mint két évtizede közölt, Elegem van Romániából című kiáltvány sokat idézett szerzője.
A Kolozsvár közeli Feleken, Kós Károly stílusában felépített otthonában élő publicista markánsan kifejti véleményét Románia elnökének Erdély állítólagos kiárusításáról tett nyilatkozatáról, a Bukarest által időről-időre felemlegetett „magyarveszélyről”.
A két műsorvezető, Székely Blanka és Rostás Szabolcs kérdéseire válaszolva
illetve miért tanul az ő fia japánul.
A publicista arról is beszél a Nézőpontban, miként ünnepli évente kétszer a húsvétot, és hogyan köszönti az új évet egy órás eltéréssel szilveszterkor. Elárulja azt is, mely magyarországi településekre vinné a nacionalista románokat „tanulmányútra”, milyen művet olvasott el magyar szomszédasszonya ajánlására, és
Kiderül a Székelyhon Tv most pénteki műsorából, mire csodálkozott rá a kábelszolgáltatót társaság galaci alkalmazottja Magyargyerőmonostor 800 éves református templomában, miért kellett Gheorghe Doja-t kreálni Dózsa Györgyből, ugyanakkor Sabin Gherman megindokolja azt is, mely okból nem alapít román–magyar vegyes pártot.
– fogalmazza meg sajátosan a román állami önmeghatározás mibenlétét a Nézőpontban a román publicista. A teljes beszélgetés megtekinthető a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján. A magyar felirat a videó jobb alsó sarkában található Feliratok (c) ikonra kattintva érhető el.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
3 hozzászólás