
Fotó: Gál Hunor plébános Facebook oldala
Talán lovat kötöttek hozzá, ami lerántotta, talán szekérrel mentek neki, egyelőre csak feltételezni lehet az okát, ami miatt ledőlt a gyergyószentmiklósi Szent Anna-kápolnákhoz vezető keresztút egyik állomása. A városban felháborodást keltett az eset.
2022. június 14., 14:062022. június 14., 14:06
2022. június 14., 15:332022. június 14., 15:33
A ledöntött keresztről készült felvételeket hétfőn tette közzé Gál Hunor örmény katolikus plébános, akit egy kerékpáros túrázó értesített a történtekről.
Szemtanú nincsen, aki az elkövető(k) kézre kerítésében segíthetne, de a helyszínen talált nyomokból következtethető, hogy esetleg egy az oszlophoz kötözött ló bokrosodhatott meg, vagy szekér ütközött a kereszthez – mondta el érdeklődésünkre válaszolva Gál Hunor. Erre utal egy láncdarab is, amit ott találtak.
Fotó: Gál Hunor plébános Facebook oldala
Még nem fordultak az állami szervekhez, nem tettek feljelentést, de ennek ő nem is látná értelmét.
– tette hozzá a plébános. A ledöntött, faragott kőből készített kereszt a keresztút 6. állomása volt, amelyet Jakab Gyula vállalkozó és családja állított, Jakab Gyula volt egyébként mind a 14 állomás megalkotója is. Ezek felállítását egy-egy gyergyószentmiklósi család vállalta fel éppen tíz éve, 2012-ben.
„Felháborító, hogy ilyen történhet egy szakrális szimbólummal, most azon próbálok elindulni, hogy a helyreállítása minél hamarabb megtörténhessen” – jelenti ki Gál Hunor.
Fotó: Gál Hunor plébános Facebook oldala
Az örmény közösség plébánosa a közösségi hálón is közzétett egy felhívást az esettel kapcsolatban. „Tisztelettel kérjük, úgy a helyi rendvédelmi szerveket, illetve bárkit, aki információkkal tud szolgálni a történtekkel kapcsolatosan, hogy jelezzék azt!
hogy továbbra is JEL legyen Gyergyó és az ide zarándokoló hívek számára. Minél hamarabb kezdeményezzük a ledöntött keresztúti állomás helyreállítását és restaurálását” – írta.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!