
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Néhány óra leforgása alatt tizennégyszer is riasztották a Maros megyei katonai tűzoltókat a megye több településére, ahol a hétfő délutáni felhőszakadás nyomán elöntötte a víz a házakat és udvarokat, a viharos szél pedig fákat döntött ki – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. július 20., 09:302021. július 20., 09:30
Maros megye piros viharriasztás alatt állt hétfő délután. A megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint a tűzoltóknak több házból és udvarból ki kellett szivattyúzniuk a vizet Tancs, Nagyernye, Ikland és Gernyeszeg településeken.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A felügyelőség arról is beszámolt, hogy Nagyernyén egy ház tetejére dőlt egy fa, Marosvásárhelyen pedig szintén kicsavart két fát a viharos szél.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Magyarfülpös és Csejd településen az áramvezeték több helyen leszakadt, az energiaszolgáltató munkásai kiszálltak a terepre, hogy helyrehozzák a kárt.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
szóljon hozzá!