
Fotó: Maros megyei rendőrség
Tizenkétezer lejes pénzbírságot róttak ki arra a kolozsvári férfira, aki Maros megyében egy út mentén hagyott két nagytermetű kutyát.
2022. június 09., 14:422022. június 09., 14:42
2022. június 09., 14:442022. június 09., 14:44
A Maros megyei állatrendőrségnél jelentették, hogy a szabédi erdőben két nagytermetű kutyát tettek ki egy személygépkocsiból. A rendőrök kiszálltak a helyszínre, és megtalálták az otthagyott állatokat.
A kutyákat befogták és menhelyre szállították.
Mint a hatóságtól megtudtuk, az állatok gazdáját azonosították egy 49 éves, kolozsvári férfi személyében. Az érvényben lévő törvények értelmében 12 ezer lejre büntették.
A Maros megyei állatrendőrség csaknem másfél éve működik a megyei rendőrség alárendeltségében, eddig 115 bejelentést kaptak, többnyire veszélyes kutyák tartásával, az állatok nem megfelelő gondozásával kapcsolatban.
Nicușor Dan pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy kihirdette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt, miután az alkotmánybíróság döntésének indoklása megjelent a Hivatalos Közlönyben.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
A múlt évben történt vadkároknak valamivel több, mint a hatvan százaléka esetében kaptak kártérítést a Hargita megyei károsultak, a közeljövőben viszont várhatóan a fennmaradó hányaduk is pénzéhez jut. Ők többnyire terméskárok megtérítésére várnak.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
szóljon hozzá!