
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Tíz maroshévízi helyszínen végzett ellenőrzést hétfőn a Hargita megyei állatvédelmi rendőrség, melynek következtében öt, nem megfelelő körülmények között tartott ebet szállítottak a helyi állatmenhelyre mikrocsipezés, ivartalanítás és a veszettség elleni oltásért. Az ellenőrzések során hat esetben bírságot róttak ki az állatjóléti előírások be nem tartásáért.
2023. január 17., 18:182023. január 17., 18:18
Ugyanakkor Galócáson az állatvédelmi szerv munkatársai egy értesítés nyomán az E578-as jelzésű európai út mentén két elhagyott kutyakölyköt mentettek meg. A helyi rendőrség alkalmazottaival közösen folytatott nyomozás során kiderült, hogy egy gépkocsival érkezett ismeretlen személy dobta az út mellé a jószágokat élelem és víz nélkül. Az állatokat a maroshévízi menhelyre szállították, az ügyben nyomozást folytatnak az ebeket elhagyó személy azoonosítása érdekében.
Ugyanakkor a rendőrség felhívja az állattartók figyelmét, hogy kötelezettségeik be nem tartása 3 ezer és 12 ezer lej közötti pénzbírságot von maga után a 205/2004-es állatvédelmi törvény értelmében.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
szóljon hozzá!