
A legtöbb helyen zöld forgatókönyv szerint indul hétfőn az iskola. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hargita megye több mint tíz településének 63 tanintézményében indul a sárga forgatókönyv, azaz hibrid oktatási rendszer szerint a tanév hétfőtől. Ennek zöme, 36 intézmény Csíkszeredában működik, ahol az összes óvoda, iskola és egyéb oktatási központ érintett.
2020. szeptember 10., 20:102020. szeptember 10., 20:10
Jóváhagyták csütörtökön a tanévkezdés módjára vonatkozó forgatókönyveket a megyei katasztrófavédelmi bizottságok. Mint a kora esti órákban kiderült, Hargita megye kedvező helyzetben van, ugyanis egyetlen tanintézmény sem kényszerült arra, hogy piros forgatókönyv szerint, azaz kizárólag online oktatással kezdje a tanévet.
annak ellenére is, hogy a hétfőn közölt fertőzöttségi adatok szerint csak öt helyszínen (Csíkszeredában, Csíkcsicsóban, Gyergyószárhegyen, Csíkszentmihályon és Csíkrákoson) lett volna erre szükség.
Azért választották végül többen is ezt a megoldást, mert az infrastrukturális vagy személyzethiány miatt nem tudták volna tiszteletben tartani a járványügyi előírásokat a zöld, azaz a hagyományos iskolakezdés esetén. Ennek értelmében
Érdemes ugyanakkor megjegyezni, hogy mivel a járványügyi helyzet folyamatosan változik, ezek a forgatókönyvek bármikor módosulhatnak a tanév során.
A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal weboldalán közzétett döntés mellékletéből az is kiderül, pontosan mely tanintézmények érintettek a sárga forgatókönyv szerinti indulásban.
Összesen 36 intézményről van szó, ebbe beletartoznak az óvodák és iskolák mellett más oktatási központok is, mint például az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza, a Tanulók Klubja vagy az Iskolás Sportklub.
Csíkcsicsóban ugyancsak a sárga forgatókönyv szerint indul a község mindhárom oktatási intézménye, ahogy Csíkszentmihályon és a közigazgatásilag hozzá tartozó Lóvészen is.
Székelykeresztúron az Orbán Balázs Gimnázium és két óvoda van hasonló helyzetben, Gyergyószentmiklóson pedig két óvoda és a Tanulók Klubja. Maroshévízen sárga forgatókönyv szerint indul a Sfântul Ilie Általános Iskola és a Tanulók Klubja, utóbbinak pedig balánbányai és szentegyházi kirendeltsége is ezt a megoldást választotta.
Ajnádon és Vacsárcsiban az elemi iskolák diákjai tanulnak majd a hibrid rendszer szerint, Csíkrákoson és a hozzá tartozó Göröcsfalván minden iskolás és óvodás, Csíkszentdomokoson pedig a Márton Áron Általános Iskola tanulói.
Székelyudvarhelyen a Marin Preda Gimnázium, az Eötvös József Szakközépiskola és a Tanulók Klubjának diákjai tanulnak majd a hagyományos és online oktatás ötvözését jelentő sárga forgatókönyv szerint.
A teljes lista ide kattintva böngészhető.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!