
A nyomvonal kijelölése van folyamatban
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kövezett gyalogutat építenek a székelyudvarhelyi Lakatos István utca és a Kipi-Kopi Napközotthon mögötti részen – a városháza abban segít, hogy babakocsival is lehessen eljutni az intézménybe, remélve, hogy így csökken az autós forgalom a Bethlenfalvi úton.
2021. július 01., 19:372021. július 01., 19:37
2021. július 01., 19:392021. július 01., 19:39
Elkezdődött a gyalogosút nyomvonalának kijelölése a Lakatosok István utca és a Kipi-Kopi Napköziotthon hátsó része között. Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivője lapunknak elmondta,
A cél az, hogy a közelben lakó szülők gyalogosan is meg tudják közelíteni az intézményt, ahová gyerekeik járnak. Azt remélik, hogy így kevesebben mennek autóval a napközibe, csökkentve a járműforgalmat a Bethlenfalvi úton.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Zörgő Noémi emlékeztetett, hogy a helyszínen korábban is volt egy régi földút, ám annak használata nehézkessé vált az esősebb időszakokban. Ezt szeretnék orvosolni a kövezéssel.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Van egy fotód, amely egyetlen pillanat alatt visszarepít Tusványosra? Egy kép a kedvenc koncertedről vagy éppen egy spontán, felejthetetlen pillanatról? Most aztán tényleg érdemes előkeresni.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!