
Új rendeltetést kapna néhány, kihasználatlanul álló csíkszeredai kazánház a jövőben
Fotó: Pinti Attila
A tizenöt csíkszeredai kazánház kétharmada kihasználatlanul áll. Közülük kettő esetében megváltoztatnák eredeti rendeltetésüket: egyikben cselgáncsközpont, a másikban kortárs művészeteknek helyet adó kulturális központ működne. Az elképzelések megvalósításához az önkormányzat az Országos Beruházási Társasághoz (CNI) pályázik.
2023. március 27., 11:352023. március 27., 11:35
Csíkszeredában a 15 kazánházból mindössze ötöt működtet a távhőszolgáltató télen, nyáron pedig csak hármat.
Sógor Enikőtől, Csíkszereda alpolgármesterétől megtudtuk, hogy mivel a helyi képzőművészek számára évek óta megoldatlan a kiállítás lehetősége – miután megszűnt a Kossuth Lajos utcai galéria –, ezért
„Ez a központ egy olyan kulturális csomóponttá válhat a városban, amely méltó hangsúlyt helyezne a kortárs művészetek kibontakozására” – hangsúlyozta az alpolgármester, hozzátéve, hogy
A cél érdekében a Piac utcai kazánház rendeltetését változtatnák meg, hogy megfeleljen az imént felsorolt céloknak. „Tavaly elkészült az épületről egy helyzetfelmérés, műszaki szakértői vizsgálat, topográfiai és geotechnikai tanulmány. Idén szeretnénk megvalósíthatósági tanulmányt készíteni a funkcióváltásra. A CNI listáján szerepel. Erről pár napja kaptunk visszajelzést” – osztotta meg Sógor Enikő.
A Szív utcai kazánházról szintén írtunk korábban. Akkor az derült ki, hogy a város a cselgáncssport utánpótlás-nevelése érdekében az épület átalakításával szeretne létrehozni edzőtermeket tartalmazó sportközpontot. Ehhez, mint Bors Béla alpolgármester mondta, statikai felmérést végeztek, amelyből kiderült, hogy
„Jelenleg költségelemzés van folyamatban, hogy mi érné meg jobban, megmenteni az épületet, vagy inkább újat építeni helyette” – tette hozzá az alpolgármester.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!