
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Megnyitották Gyergyóalfaluban a Gyergyói Fotóklub szabadtéri vándor-fotókiállítását. A tárlatmegnyitón ismertették a nemzetközi diáknap alkalmából megyeszinten meghirdetett fotópályázatot is.
2020. november 12., 15:282020. november 12., 15:28
Gyergyószék értékei címmel 15 gyergyói fényképész, mintegy 30, nagynyomatú munkáját mutatják be szabadtéri vándorkiállítás keretében medence-szerte. Az alkotások csütörtökön Gyergyóalfaluba érkeztek, a templom szomszédságában lévő központi parkban kaptak helyet a fényképek.
– mondta a kiállításmegnyitó alkalmával az önkéntes otthoni elvonulásból nemrég szabadult Gáll Szabolcs, Gyergyóalfalu polgármestere.
A szabadtéri kiállítás két héten át látogatható a településen, azt követően Gyergyócsomafalvára viszik Buslig Barna, Elekes Károly, Erős Zoltán Levente, Hadnagy László, Mincsor Szabolcs, Munzlinger Noémi, Dr. Munzlinger Attila, Suciu Cristian fényképeit.
Az alfalvi eseményen elhangzott, hogy Hargita Megye Tanácsa idén rendezvénysorozatot szervez a nemzetközi diáknap alkalmából. Ennek részeként a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ
Minden pályázó diáktól legtöbb három fényképet várnak és nem feltétel a Hargita megyei lakhely, csupán a származás.
A pályamunkák beküldésének határideje december 11. A legjobbnak ítélt fényképekből szabadtéri kiállítást rendeznek, ugyanakkor a díjazottak értékes nyereményeket is kapnak. A fényképpályázattal kapcsolatos fontos tudnivalók megtalálhatóak a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ Facebook-oldalán.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!