
Fotó: Pinti Attila
Kiállításon mutatják be a pártállami rendszer idején folytatott egyházi intézmények és vallási közösségek evangelizációs tevékenységét, a tárlat segédletet nyújt a hitoktatók és történelem tanárok számára is. A kiállítás megnyitójára csütörtökön 16 órától kerül sor Csíkszeredában.
2023. május 23., 11:022023. május 23., 11:02
Bemutatásra kerül a Küzdelem a lelkekért – Az egyházi, ifjúsági közösségek a pártállami Magyarországon a „hosszú hatvanasa években” című kiállítás május 25-én, csütörtökön, a megnyitó 16 órakor kezdődik a csíkszeredai Millenniumi templomban. A Nemzeti Emlékezet Bizottság Hivatalának kutatói által összeállított színes kiállítás 16 tablón keresztül mutatja be azt a küzdelmet, ahogyan a „templomajtók mögé” szorított egyházi intézmények és vallási közösségek tovább folytatták evangelizációs küldetésüket a pártállami rendszerben. Ugyanakkor a tárlat kiváló segédletet kínál a hitoktatók és történelem tanárok számára is.
A kiállítást bemutatja Soós Viktor Attila történész, a NEB tagja, köszöntőt mond Darvas-Kozma József címzetes esperes és Nagy Mihály Zoltán történész, a Bihar megyei állami levéltár főlevéltárosa. Az esemény főszervezője a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, társszervezője Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa.
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
A fejlesztési minisztérium honlapján kedd este közzétett törvénytervezet szerint 2026-ban a központi közigazgatásban a 2025-ös szinthez képest tíz százalékkal csökkennek – az alapbérek érintése nélkül – a személyi jellegű kiadások.
Jelenleg két helyszínen működnek a felvonók Kovászna megyében: Sugásfürdőn és Nagypatakon. Noha síelésre alkalmas terep még lenne a térségben, a hóhiány és a költségek miatt a pályák nem üzemelnek. Mutatjuk a háromszéki sípálya-körképet.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
szóljon hozzá!