
Fotó: Pinti Attila
Kiállításon mutatják be a pártállami rendszer idején folytatott egyházi intézmények és vallási közösségek evangelizációs tevékenységét, a tárlat segédletet nyújt a hitoktatók és történelem tanárok számára is. A kiállítás megnyitójára csütörtökön 16 órától kerül sor Csíkszeredában.
2023. május 23., 11:022023. május 23., 11:02
Bemutatásra kerül a Küzdelem a lelkekért – Az egyházi, ifjúsági közösségek a pártállami Magyarországon a „hosszú hatvanasa években” című kiállítás május 25-én, csütörtökön, a megnyitó 16 órakor kezdődik a csíkszeredai Millenniumi templomban. A Nemzeti Emlékezet Bizottság Hivatalának kutatói által összeállított színes kiállítás 16 tablón keresztül mutatja be azt a küzdelmet, ahogyan a „templomajtók mögé” szorított egyházi intézmények és vallási közösségek tovább folytatták evangelizációs küldetésüket a pártállami rendszerben. Ugyanakkor a tárlat kiváló segédletet kínál a hitoktatók és történelem tanárok számára is.
A kiállítást bemutatja Soós Viktor Attila történész, a NEB tagja, köszöntőt mond Darvas-Kozma József címzetes esperes és Nagy Mihály Zoltán történész, a Bihar megyei állami levéltár főlevéltárosa. Az esemény főszervezője a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, társszervezője Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
szóljon hozzá!