
Fotó: Erdély Bálint Előd
A magyar költészet napja alkalmából a bukaresti Magyar Kulturális Intézet és a sepsiszentgyörgyi Magyar Kulturális Intézet, valamint a székelyudvarhelyi Művelődési Ház a Versképek című, a kortárs magyar gyermekvers-illusztrációkat felsorakoztató tárlatot mutatja be.
2021. április 08., 17:172021. április 08., 17:17
Az esemény házigazdája Elekes Gyula, a Művelődési Ház igazgatója lesz, a tárlat anyagát pedig Szebeni Zsuzsanna, az MKI Sepsiszentgyörgy vezetője ismerteti. A megnyitót online tartják, az esemény a két intézmény Facebook-oldalán visszanézhető, ám április 9-étől, péntektől a tárlat látogatható a Művelődési Ház koncert- és kiállítótermében.
Ugyancsak a magyar költészet napja alkalmából tartanak zenés versestet a székelyudvarhelyi városháza Szent István-termében: a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, partnerségben Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalával április 11-én, vasárnap 18 órától Pilinszkytől napjainkig címmel ünnepi műsort szervez az Evilági együttes fellépésével. A magyar líra előtti tisztelgés ugyanis idén egybeesik a Pilinszky János centenáriumi évvel, ily módon az Evilági együttes zenés irodalmi összeállítása a költő énekelt verseire fekteti a hangsúlyt, ugyanakkor néhány kortárs költő megzenésített versét is belefoglalták előadásukba. Az ünnepi hangulatot fokozza, hogy idén tízéves a sepsiszentgyörgyi Evilági együttes.
A járványügyi szabályozásokat figyelembe véve a helyek száma korlátozott, ezért előzetes helyfoglalás szükséges a 0744–766695-ös telefonszámon. A jegyeket az előadás előtt lehet átvenni. A felnőttjegy 15, a diák- és nyugdíjasjegy 10 lejbe kerül.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!