
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai önkormányzat által kezdeményezett korcsolya- és az úszásprogramhoz hasonlóan tavaly Leckehangverseny elnevezéssel az öt-nyolc osztályosok számára indult koncertsorozat.
2017. október 16., 10:532017. október 16., 10:53
Adorján Csaba, a program egyik lebonyolítója elmondta, a Csíki Kamarazenekar Egyesület és a Nagy István Művészeti Középiskola tanárai közreműködésével évente négy alkalommal szerveznek ismertebb klasszikus zenei műveket bemutató hangversenyeket, ahol próbálják megszerettetni a komolyzenét, népszerűsíteni a koncertlátogatást és közelebb hozni ezt a műfajt ehhez a generációhoz.
Idén is folytatódik ez a program,
jelenleg zajlik az egyeztetés az iskolákkal, az első előadás pedig várhatóan október 23-án lesz. Négy alkalommal várják idén is a gyermekeket, lesz egy, a bécsi klasszicizmussal és Mozart műveivel kapcsolatos hangverseny, egy régizene program A királyok zenéje címmel, historikus hangszerekkel, korabeli hangszerelésben; a harmadik produkció a farsang idején lesz, így Az állatok farsangja című mű kerül terítékre, az utolsó részeként pedig filmzenét hallanak majd a tanulók.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
szóljon hozzá!