
Archív
Fotó: Barabás Ákos
A 22. Nemzetközi Töltöttkáposzta-fesztivál a gyermekek napjával kezdődik pénteken Parajdon.
2017. szeptember 21., 19:202017. szeptember 21., 19:20
A Mini Töltöttkáposzta-fesztivál reggel kilenctől az ötödik Sóvidéki tömegfutással rajtol, majd a fiatalok futballbajnoksága kezdődik, eközben a gyerekkukták elkezdenek főzni. Ügyességi játékok és vetélkedők is lesznek, délután négykor pedig kihirdetik a nyertes csapatokat. 17 órakor kezdődik a Pufi nevű interaktív gyerekműsor, majd nekik szóló koncert lesz, este nyolctól pedig Nineka/Leya D lép színpadra.
Szombaton fél nyolckor rezesbanda ébreszti a települést, majd fél tízkor a sóbányától a központi parkig vonulnak fel a fesztivál résztvevői. Tizenegytől a kukták mutatkoznak be, a kondérnokok esküje pedig délután háromkor lesz, ekkor kóstolják végig a kukták főztjeit is. Ezt követi az Arany Griff Rend középkori hadi bemutatója, a kukták díjazása pedig este fél hétkor lesz. 19 órakor Szőcs Renáta lép fel, 20 órától a 3 Sud Est, 21 órától pedig a Zanzibár koncertezik. A fellépések után lemezlovas buli lesz.
Vasárnap délelőtt tíztől lesz a rezesbandák találkozója, a községközpontban délelőtt 11-kor találkoznak a bandák, majd délben köszöntik az időseket. Fél egytől lesz a parajdi egyesített kórus koncertje, fél kettőtől mutatkoznak be a rezesbandák, négytől lép fel a Bekecs Néptáncegyüttes, majd a Latino Feeling Dance. Este hattól a Jakab Csaba Band koncertezik, fél kilenctől a Balkan Fanatik. Este tízkor tűzijátékkal zárul a 22. Nemzetközi Töltöttkáposzta-fesztivál.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
szóljon hozzá!