
Fotó: László Ildikó
Elkezdődik szombattól a téli vakáció az óvodások és iskolások számára.
2024. december 20., 09:222024. december 20., 09:22
A tanév rendjét előíró rendelet értelmében a következő oktatási modul január 8-án, szerdán kezdődik.
A 2024-2025-ös tanév struktúrája szerint a tanítási időszakok a következők:
2024. szeptember 9. és október 25. között;
2024. november 4. és december 20. között;
2025. január 8. és február 7., február 14. vagy február 21. között (a megyei tanfelügyelőségek döntésének megfelelően);
2025. február 17., február 24. vagy március 3. (a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint) és április 17. között;
2025. április 28. és június 20. között.
A vakációs időszakok a következők:
- 2024. október 26. és november 3. között;
2024. december 21. és 2025. január 7. között;
egy hét a 2025. február 10. és március 2. közötti időszakban, a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint;
2025. április 18. és 27. között;
2025. június 21. és szeptember 7. között.
Az Iskola másként hetet és a zöldhetet a 2024. szeptember 9. és 2025. május 30. közötti periódusban – de eltérő modulokban – kell megszervezni. Az erre szánt, egyenként ötnapos időszakról a tanintézetek döntenek.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
szóljon hozzá!